מיה מזרחי

פסיכולוגית רפואית, מומחית בתחום הבריאטריה

מיה מזרחי הינה פסיכולוגית רפואית מומחית (מ.ר. 85636), מומחית לטיפול קוגניטיבי התנהגותי (CBT) ומומחית לטיפול בהיפנוזה (מ.ר. 86430).

מיה בעלת ניסיון רב בעבודה במערכת הבריאות, הקימה את השירות הפסיכולוגי-רפואי במרפאות שונות ובמחלקות שונות בבתי החולים הדסה עין-כרם, הדסה הר-הצופים ושערי צדק.

מומחית לטיפול בסובלים ממחלות כרוניות, הכנה לפרוצדורות רפואיות, התמודדות עם מצבי גוף-נפש שונים, טיפול בטראומה, הפרעות חרדה, וטיפול בסובלים מהשמנת יתר וניתוחים בריאטריים.

בשנת 2008 הקימה את השירות הפיסכולוגי במרפאה הבריאטרית, בניהולו של פרופ' אנדריי קידר, בבית החולים הדסה עין כרם.

בשנת 2010 הקימה את השירות הפיסכולוגי במרפאה הבריאטרית, בניהולו של דר' בגלייבטר, בבית החולים הדסה הר הצופים.

חברת ועד וחברה מייסדת של "האגודה הישראלית לפסיכוסומטיקה".

חברה בוועד המייסד של "האגודה הישראלית לפסיכו־בריאטריה"  (בהקמה).

כיום מיה מקבלת בקליניקה פרטית בירושלים.

בשנים האחרונות, מיה פיתחה התערבות היפנוטית, ייחודית וממוקדת, שמטרתה לשחזר את חווית הניתוח הבריאטרי באמצעות היפנוזה, ובכך לאפשר חוויה מחודשת של "ירח הדבש" לאחר הניתוח, ולרדת חזרה במשקל.

מוזמנים לקרוא את המאמר שפורסם אודות ההתערבות בכתב העת הפסיכולוגי "פסיכואקטואליה" –  ״הקול בראש״ ניתוח לקיצור קיבה באמצעות היפנוזה להתמודדות עם השמנה חוזרת לאחר ניתוח בריאטרי 

שאלות שהופנו אל מיה מזרחי

בשנים האחרונות, פיתחתי התערבות ממוקדת שמטרתה לשחזר חוויה של ניתוח לקיצור קיבה באמצעות היפנוזה, כדרך התמודדות עם השמנה חוזרת לאחר ניתוח בריאטרי ..

המוח שלנו לא יודע להבחין בין מציאות לדמיון, כך שחוויה טיפולית המשחזרת את ניתוח השרוול או המעקף בהיפנוזה מאפשרת ירידה במשקל ותחושת שובע מוקדמת, דרך העצמה נפשית, חיבור פנימי, הקשבה עצמית והגברת תחושת שליטה ומסוגלות. 

אתם מוזמנים לקרוא את המאמר שפורסם אודות ההתערבות בכתב העת הפסיכולוגי "פסיכואקטואליה":

״הקול בראש״ ניתוח לקיצור קיבה באמצעות היפנוזה להתמודדות עם השמנה חוזרת לאחר ניתוח בריאטרי

״הגוף שלי (…) הפסיק לרדת״…אמירה כזו עשוייה להצביע על כך שלא נעשתה אינטגרציה פנימית בין התחושות הגופניות, הרגשיות והרגלי האכילה. משפט זה מעביר מסר שהגוף שלך מנותק ממך, או את/ מנותק/ת ממנו, ומבחינת הגוף הוא שעבר ניתוח, והניתוח לא עבד. אני רוצה להזמין אותך להיכנס לתוך הזירה, להתחבר לגוף שלך, את/ השחקנן הראשי שמנצח על הגוף, הנפש, המחשבות, ההתנהגויות. הגוף עצמו לא בוחר…

בנוגע לנשנושים, בעיניי יש שני סוגי נשנושים: אלו הנובעים מהרגל וקורים על אוטומט ואלו שיש להם ״תפקיד״ לפצות/לנחם/לפוגג שעמום/מתוך אכילה רגשית… מצבי הנשנושים לרוב עומדים במקור ההשמנה, במיוחד כשהנשנוש קורה בלילה, והמסר שלי אלייך הוא לנסות להיות מודעת לאכילה הנשנושית כשהיא קורית ולצאת מהאוטומט. הדבר מצריך עבודה עצמית, להגביר מודעות בזמן האכילה, ובמקביל לבצע שינוי התנהגותי – לתכנן ארוחות, להכין מראש קופסאות, לערוך קניות בהתאם.

אני מתייחסת למתוקים ופחמימות כגורמים ממכרים, יש אנשים שיודעים לצרוך אותם במינון נכון, אך יש אנשים שמכורים אליהם וזקוקים לגמילה. במקרים אלו, אין אפור אלא תפיסה יותר של שחור ולבן.. אני מציעה לבצע בחינה עצמית האם אתם רואים את עצמכם ״מכורים״ למתוקים ובצקים, ולפי זה להחליט אם לטפל בהם או לשלבם במינון נמוך.

בנוגע לעלייה במשקל, חשוב לדעת שאחוזים מאד גבוהים של מנותחים בעיקר בניתוחי שרוול עולים חזרה במשקל, בסביבות 40-60% מהמנותחים, לכן בעיניי במקרים רבים הניתוח מהווה מעין מקפצה או כלי להורדת המשקל העודף הגדול, אך מצריך שינויים התנהגותיים ורגשיים רבים כדי לשמר את התוצאות.

כל מי שרוצה לעבור ניתוח של קיצור קיבה חווה תהפוכות רגשיות, התלהבות וחששות, המשפחה לעתים לא תומכת בתהליך ומציגה פחדים וחששות שעלולים לפגוע בנחישות שלך לעבור את הניתוח. אנחנו כבני אדם מתנהלים סביב הפחדים שלנו ולעתים קרובות מצליחים לעבור מהמורות רגשיות בהצלחה אולם כאשר מדובר בניתוח החשש גדול וחוסר המידע והידע לגבי מה כולל התהליך, למה ניתן לצפות, מהם הקשיים הצפויים, כמה זמן כל שלב לוקח, מה הגיוני שיקרה, מה לא הגיוני? כל אלה מצטברים ומקשים עלינו לקבל החלטה ולהמשיך לביצוע הניתוח. 

מתוך אותה תובנה החלטתי לחיות אחרת ולעזור לכל מי שמתמודד עם המשקל, לעשות תהליך של ירודה במשקל עם תמיכה רגשית ופיזית "נכונה" שמתאימה לנו בלי ביקורת ובלי יועצים שלא חוו את החוויות שלנו ומטפלים בנו בשיטת "ניסויים בבעלי חיים".

אני כאן כדי לספק לך את כל המידע מתוך ניסיון אישי שצברתי "על הבשר", כל שאלה שתעלה אוכל לתת מענה, אוכל לתת תמיכה רגשית ואימון אישי שירגיע את הפחדים ויאפשר לך לעבור את התהליך ברוגע דבר שיביא להצלחה מלאה.

אוכל ללוות אותך בכל התהליך הפרוצדורלי, סוגי הבדיקות הנדרשות, בעלי מקצוע מתאימים לתהליך שנדרש ע"י קופות החולים. גלריית המומחים כאן באתר BariMax  עומדת לרשותך בכל שאלה מקצועית.

ניתן ליצור ערכות ליווי בהתאמה אישית – החל בפגישה אישית חד פעמית וכלה בחבילת תמיכה חודשית או שנתית. שלחו לי שאלה ואחזור אליכם באופן אישי להתאמת הליווי האישי המתאים לכם.

שאל/י את מיה מזרחי שאלה