כל הפוסטים

"בחרתי בדרך הקלה???" סיפור אישי

כמה מכעיס לשמוע את האמירה "טוב זו לא חוכמה ירדת במשקל כי בחרת בדרך הקלה"

כמה כואב ולא הוגן לסכם את המאבק שלנו במשקל ואת ההצלחה שלנו במאבק הזה, תחת כותרת עלובה שכזו.

הנה כאן חוויה אישית של חלי המקסימה שאי אפשר להתחרות בתיאור שלה:

אנשים יקרים!
אשתף אתכם במשהו שקרה השבוע
מישהי "חמודה" שאני מכירה בעבודה אני והיא מנהלות שיחת נשים, בעקרון המון דיבורים כמו חול על לידה הריון דיאטה שומן והופ, הגיעה האמירה שתאמינו לי דמיינתי איך אני משפדת אותה על איזה גריל חחח (בצחוק כן..)😄
היא- " תראי אני בדיאטה ואני בחרתי בדרך הקשה , לך כיף כי את בחרת בדרך הקלה ויורדים לך הקילוגרמים בקלות"🤨

קראו עוד

לחץ תוך גולגלתי וניתוח קיצור קיבה – חשוב לדעת.

לחץ תוך גולגלתי וניתוח קיצור קיבה – נושא חשוב שלא עולה למודעות. לקוחה יקרה שלנו לינוי כהן כותבת על הפתרון שהיא מצאה לנושא:

ראיתי את הפוסט וכמישהי שסובלת מלחץ תוך גולגולתי גבוה מגיל 17.5 (אני כמעט בת 22 היום) הייתי חייבת לשתף את החוויה שלי:

המונח הרפואי נקרא פסאודוטומור צרברי, (PTC) והוא בדרך כלל מלווה בפפילדמה (בצקת בעצבי הראייה שבעיניים) שגורמת לניוון העצבים ופגיעה בראייה ובמקרים של לחץ גבוה מאוד יכול לגרום לעיוורון.
אחת הסיבות העיקריות שבגללה בחרתי במיני הייתה הלחץ התוך גולגולתי, התופעות קשות מאוד, כאבי ראש סחרחורות חולשה מתמדת וציפצופים באוזניים, רגישות לאור ולרעש, בהתחלה גם טישטוש ראייה, ראייה כפולה ועוד תופעות לא נחמדות בעליל. התרופות שאני לוקחת מפוצצות התופעות לוואי גם הן, נימולים ברגליים ובפנים, כאבי ראש ועייפות וכו׳

עם ירידה במשקל הלחץ עובר ונעלם! הייתי שם, הלחץ עבר וחזר לי מספר פעמים במשך השנים ותמיד הייתי תחת מעקב שזה פרט חשוב מאוד ואסור לזלזל!

קראו עוד

שבוע ראשון בבית לאחר ניתוח קיצור קיבה – מה עושים? מה אוכלים? תוספים?

השאלות שאני נשאלת בתדירות גבוהה הן  – השתחררתי מבית החולים, לא זוכר/ת מה אמרו, מה לוקחים איך מתנהלים מה אוכלים, מה עושים עם כל הכדורים האלה? אני מבולבל/ת.
אז בואו נעשה סדר.

קראו עוד

חוויה אישית על תחנות עצירה בירידה במשקל ועל חוכמת הסבלנות בתהליך:

בתהליך היריקה במשקל לאחר ניתוחי קיצור קיבה יש מספר שלבים וביניהם תחנות עצירה בירידה במשקל המסבות תסכול רב למנותחים, תמצאו כאן טיפים להתמודדות עם העצירות הללו פיזית ונפשית.

קראו עוד

השתחררתי מבית החולים כולי בבלבול – תסבירי לי איך לוקחים ויטמינים ומינרלים, מתי מתחילים, מה אני עושה עם כל מה שנתנו לי לקחת אחרי הניתוח? מה זה תרופה? מה זה תוסף? מה זה ויטמינים?

אני אחרי ניתוח קיצור קיבה, מיני מעקף, מעקף, שרוול – השתחררתי מבית החולים כולי בבלבול – תסבירי לי איך לוקחים ויטמינים ומינרלים, מתי מתחילים, מה אני עושה עם כל מה שנתנו לי לקחת אחרי הניתוח? מה זה תרופה? מה זה תוסף? מה זה ויטמינים?
אלו השאלות הכי נפוצות שאני שומעת מכם כשאתם פונים ופונות אלי אחרי הניתוח.

קראו עוד

סיפור אישי – עידית בת 63 – ניתוח מיני מעקף קיבה

אני רואה שרוב המנותחות והמנותחים הגילאים ממש צעירים ואני ממש החלטתי לפני שנה וחודש בגיל 63 לשנות את חיי ולעבור את הניתוח,
כיום אני כמו קפיץ לאחר ירידה של 37 ק"ג ובמשקל תקין של 64, עומדת, הולכת, שוחה ופעילה, כלום לא עוצר אותי, אני בריאה בגוף ובנפש.

קראו עוד

ויטמין K

בטבע קיימות שתי צורות של ויטמין K: ויטמין K1 (שמגיע באמצעות מזון) וויטמין K2 (אשר מסונתז על ידי חיידקים במעי הדק). ויטמין K נחוץ לתחזוקת העצמות, לבניית כלי הדם ולתהליכי קרישת הדם, הוא מיוצר בגוף ע"י חיידקי המעיים, תפקידו העיקרי הוא סיוע בקרישת דם מטרתו לאפשר קרישת דם תקינה ויעילה במקרים של פציעה, וויטמין זה חיוני לשיקום תפקוד הגוף במיוחד לאחר ניתוח.

קראו עוד

״הקול בראש״ ניתוח לקיצור קיבה באמצעות היפנוזה להתמודדות עם השמנה חוזרת לאחר ניתוח שרוול בריאטרי

״הקול בראש״ ניתוח לקיצור קיבה באמצעות היפנוזה להתמודדות עם השמנה חוזרת לאחר ניתוח בריאטרי שרוול. מיה מזרחי פסיכולוגית רפואית מומחית בבריאטריה.

קראו עוד

אכילה רגשית, האם ניתן להתמודד איתה?

אכילה רגשית האם ניתן להתמודד איתה?
אני שנתיים לאחר ניתוח מיני מעקף מלכתחילה לא ירדתי הרבה הגוף שלי אחרי 9 חודשים הפסיק לרדת וגם עד אז הירידה הייתה קטנה ואיטית עכשיו אני מתחילה שוב לעלות יש לי בעייה של נשנושים מתוק וחטיפים וקושי לאכול אוכל כבד… האם אפשר לעזור לי ?

קראו עוד

אבץ

אבץ הוא יסוד קורט (מינרל המצוי בגוף האדם בכמות קטנה יחסית וגם צורך אותו בכמות כזו), החשוב מאוד לתפקוד ולתקינות הגוף. אבץ נמצא בגוף בעיקר בעצמות אך גם בעור, בעיניים, בערמונית ובזרע. לאבץ תפקידים רבים בגופנו – מינרל זה חיוני מאוד למערכת החיסונית ואחראי על המידע הגנטי בגוף.

קראו עוד

מחקר ענק: כדורי ויטמין D וסידן – עלולים להגביר הסיכון לשבץ מוחי

חוקרים אמריקנים שסקרו כ-300 מחקרים רפואיים מצאו כי נטילת כדורי ויטמין D משולבים בסידן מגבירים את הסיכון לשבץ מוחי. ההערכה: השילוב יוצר מרבצי סידן חוסמי עורקים. עוד נמצא כי תוספים אחרים לא הגנו משמעותית בפני מחלות לב וכלי דם

קראו עוד

ברזל

ברזל הינו מינרל בעל חשיבות רבה לגוף האדם.
תפקידו העיקרי של הברזל הוא השתתפות ביצירת כדוריות דם אדומות במח העצם אשר מכילות גם את ההמוגלובין. הברזל משחק תפקיד מרכזי בתהליך קליטת החמצן מהריאות והעברתו לתאי הגוף.

קראו עוד

אומגה 3

שם כללי לתת קבוצה של חומצות שומן בלתי רוויות שאחראיות על מגוון תפקידים בגופנו. הן חשובות במיוחד לבריאות הכבד, הלב והמוח. בקבוצה הנקראת אומגה 3, נמצאות חומצות שומן רב בלתי רוויות. שלושת החומצות הן החומצה האלפא לינולנית, החומצה האיקוסאפנטאנואית והחומצה הדוקוסאהקסאנואית.

קראו עוד

ויטמין B6

נקרא גם פירידוקסין ופירידוקסיאמין. ויטמין B6 מסיס במים ואחראי לשמירת בריאות רקמות השרירים, העצבים והעור. ויטמין B6 אף פועל כמשתן, כלומר מנקה את הגוף מעודף נוזלים.

קראו עוד

ויטמין A

ויטמין A נחשב "ויטמין נגד זיהומים" זמן רב לפני שוויטמין C גזל ממנו את המעמד הזה. על אף יכולתו הניכרת של ויטמין C בתחום נטרול הזיהומים, ויטמין A אינו נופל ממנו בתחום זה. הוא תומך במערכת החיסונית באין ספור דרכים.

קראו עוד

ויטמין D

בניגוד לוויטמינים אחרים שגופנו אינו יודע לייצר ולכן אנו חייבים לקבלם מהמזון, חומר הגלם שממנו מיוצר ויטמין D הוא כולסטרול. כן, אותו כולסטרול שכולנו התרגלנו לחשוב עליו כעל "הילד הרע בשכונה". ליתר דיוק, הוא נוצר מסוג של כולסטרול המצוי בתאי העור שלנו המכונה "7 דהידרו־כולסטרול".

קראו עוד

ויטמין C

אחד מנוגדי החמצון העוצמתיים ביותר ומסייע לגוף להילחם בנזק שגורמים הרדיקלים החופשיים שבמצב של עודף מהם נוצר סטרס חמצוני הפוגע בלב ובכלי הדם ומגביר את הסיכון ליתר לחץ דם, לסוכרת ולמחלות דלקתיות כרוניות.

קראו עוד

ויטמין B12

ויטמין B12 נקרא גם קובלמין, Cyanocobalamin. ויטמין B12 שותף חשוב ביותר ביצירת וחידוש כדוריות הדם האדומות. ידוע כ"ויטמין האדום" ונמצא במוצרי מזון מן החי, כולל חלב וגבינות, אך לא בצמחים. ויטמין B12 נספג ביעילות בנוכחות סידן, והינו ידוע כ"משפר תחושה" מכיוון שהוא מסייע לתפקוד בריא של מערכת העצבים. חוסר בויטמין B12 עלול לגרום לאנמיה.

קראו עוד

ויטמין B7/H (ביוטין)

שייך לקבוצת ויטמיני B , נקרא גם ויטמין B8 ויטמין B7 וויטמין H
ביוטין – ויטמין B7 נחוץ לגופנו למגוון תהליכים חשובים המתקיימים בו כגון חילוף חומרים של חומצות שומן, חומצות אמינו ופחמימות. גוף האדם מסוגל לייצר ביוטין באמצעות חיידקים במעיים, שם הוא גם נספג אך במקרים של פגיעה במערכת העיכול ייווצר חוסר.

קראו עוד

ויטמין E

נוגד חמצון עוצמתי המגן על קרומי התאים ומצמצם את הסיכון למחלות לב, ויטמין E מעורב בתפקוד מערכת החיסון וכן נוגד חמצון חזק המגן על התאים מנזק חמצוני. ויטמין זה מסיס בשומן, מוכר כוויטמין החיוני לעור בריא, מזרז החלמה של תאי עור פגועים. ויטמין E מאט את תהליך ההזדקנות. מספק לגוף חמצן. מגן על הריאות מפני זיהום.

קראו עוד

חומצה פולית

ויטמין B9 שייך לקבוצת ויטמין B ונקרא גם חומצה פולית. חומצה פולית חיונית לגופנו, לחילוף החומרים שבו ולבניית תאי דם אדומים יחד עם ויטמין B12.
לחומצה הפולית תפקידים רבים בגוף, היא משמשת כרכיב חיוני לפעילות תקינה של מערכת העיכול, למניעת אנמיה יחד עם ויטמין B12, ולפעילות תקינה של מערכת העצבים.

קראו עוד

הצגה עצמית

אני בת 50 נשואה ואמא ל 2 ילדים, מאמנת אישית (קואצ'רית), מגשרת ומאמנת עסקית.
אני סובלת ונאבקת מזה 35 שנה בעודף משקל, היום אני מבינה שאני חולה במחלת ההשמנה.

קראו עוד

סוגים והסברים על הניתוח

ניתוחים בריאטרים  מי הם המועמדים לניתוח בריאטרי? אינדיקציות לניתוח נקבעות על פי יחס בין משקל וגובה, מה שבעצם מגדיר את ה BMI.  הBMI צריך להיות מעל 40, או מעל 35 עם עוד מחלה אחת לפחות, אשר התפתחה משנית לעודף המשקל כגון סוכרת, יתר לחץ דם, דום נשימה בשינה, דלקת פרקים,...

קראו עוד

סידן

המינרל הזה חיוני לבניית שיניים ועצמות חזקות ולמניעת אוסטיאופורוזיס, אבל הוא יודע לעשות הרבה יותר מזה ואחראי גם על תהליכים של מטבוליזם ואיזון בגוף. למעשה, כל תאי הגוף, כולל תאי הלב, העצבים והשרירים, זקוקים לו לצורך תפקודם התקין. מחקרים מצאו כי הסידן תורם גם למניעת השמנה ולירידה במשקל, מסייע להפחתת רמת הכולסטרול בדם, מקטין את הסיכון להתפתחות סוכרת ומחלות לב ומסייע לאיזון יתר לחץ דם ולמניעת מחלות סרטן.

קראו עוד

מגנזיום

מינרל המסייע בכ-300 תהליכים אנזימתיים שונים בגוף כולל ייצור חלבונים, תפקוד העצבים והשרירים. בנוסף משתתף בתהליך הפקת אנרגיה, שימור מבנה העצם וייצור DNA. ישנם המוסיפים מגנזיום לתכשירים במריחה על מנת לזרז ריפוי פצעים או לטפל בתהליך דלקתי.

קראו עוד

יוד

חיוני ליצירת הורמון בלוטת התריס (תירואיד) ובכך יש לו תפקיד מרכזי באיזון ההורמונלי של חילוף החומרים (שריפת הקלוריות) ושמירה על המשקל. הוא קשור גם ברמת החיוניות והאנרגיה, בשמירה על רמות תקינות של כולסטרול ושומני דם, בשמירה על בריאות השיער, בפעילות מערכת העיכול ועוד, והוא דרוש במיוחד לנשים הרות, לתינוקות ולילדים, כדי לאפשר התפתחות תקינה נוירולוגית וקוגניטיבית.

קראו עוד

משלוח חינם בוקסאיט Boxit ברכישה מעל 200 ₪ באתר

You have Successfully Subscribed!

Pin It on Pinterest

Share This
דילוג לתוכן