ויטמין K ידוע גם כויטמין הנעלם, רבים אינם מכירים אותו ורוב יצרני התוספים אינם כוללים אותו במוצרי המולטיויטמין.

ויטמין K הוא הויטמין הפחות מוכר אך חשוב ביותר למנותחי קיצור קיבה, לסובלים מבעיות במערכת העיכול כגון חולי קרוהן וכוליטיס. לאנשים לאחר ניתוחים ובעיקר לאחר ניתוחים במערכת העיכול יש המלצה גורפת ליטול ויטמין K במינון גבוה בכדי לסייע בהחלמת מערכת העיכול

בטבע קיימות שתי צורות של ויטמין K: ויטמין K1 (שמגיע באמצעות מזון) וויטמין K2 (אשר מסונתז על ידי חיידקים במעי הדק).

ויטמין K נחוץ לתחזוקת העצמות, לבניית כלי הדם ולתהליכי קרישת הדם, הוא מיוצר בגוף ע"י חיידקי המעיים, תפקידו העיקרי הוא סיוע בקרישת דם מטרתו לאפשר קרישת דם תקינה ויעילה במקרים של פציעה, וויטמין זה חיוני לשיקום תפקוד הגוף במיוחד לאחר ניתוח.

ויטמין K מסיס בשמן, הוא נמצא בעיקר בירקות ירוקים, בעלים ירוקים ובחסה. גם לספיגת ויטמין זה דרושה כמות מינימלית של שומן.

מקורות תזונתיים טבעיים של ויטמין K הם ירק, פטרוזיליה, אבוקדו, שמן זית ואצות.

לרוב, לאדם בריא שאוכל ירקות ירוקים ועלים אין חוסר בוויטמין K, לאנשים לאחר ניתוחים ובעיקר לאחר ניתוחים במערכת העיכול יש המלצה גורפת ליטול ויטמין K במינון גבוה בכדי לסייע בהחלמת מערכת העיכול, המינון המומלץ לוויטמין זה הוא 150 מיקרוגרם ביום.

רוב התוספים – מולטיויטמינים הקיימים בשוק אינם מכילים ויטמין K החשוב במיוחד לאחר ניתוחים.

BariMax בריאמקס מולטיויטמין הינו התוסף היחיד בשוק המכיל 160 מק"ג של ויטמין K = 246% מהצריכה היומית המומלצת בטבליה אחת קטנה, קלה לבליעה ועם ספיגה יעילה.

אנו מבקשים להדגיש כי המידע המובא כאן הינו בגדר מידע כללי בלבד שנאסף מפרסומים שונים (בהם מסמך הדיאטניות, ניירות עמדה של מנתחים בריאטריים, פרסומים מדעיים ופופולאריים מהעולם ומאמרים שהתפרסמו באתרי מידע שונים) אין לראות במידע המובא לכם כאן המלצה רפואית מכל סוג, מידע זה לא מהווה בשום דרך ואופן המלצה רפואית אישית מכל סוג, בכל מקרה אישי, מיוחד, ובכל מקרה של ספק מומלץ להתייעץ עם הרופא/ה המנתח/ת ו/או דיאטן/נית בריאטרי/ת ו/או רוקח/ת קליני/ת לפי הצורך.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פוסטים נוספים מקטגוריה זו שיעניינו אותך

היכרות עם ויטמינים ומינרלים

מעטים המחקרים המבוקרים שנערכו בעולם ובארץ לצורך קביעת המינון המומלץ של ויטמינים ומינרלים הנדרשים לאחר ניתוח בריאטרי, ברוב מאמרי הסקירה המקצועיים שפורסמו מומלץ על לקיחת תוסף של מולטי ויטמין המספק כביכול 100% מהדרישה היומית המומלצת.

קראו עוד »

השתחררתי מבית החולים כולי בבלבול – תסבירי לי איך לוקחים ויטמינים ומינרלים, מתי מתחילים, מה אני עושה עם כל מה שנתנו לי לקחת אחרי הניתוח? מה זה תרופה? מה זה תוסף? מה זה ויטמינים?

אני אחרי ניתוח קיצור קיבה, מיני מעקף, מעקף, שרוול – השתחררתי מבית החולים כולי בבלבול – תסבירי לי איך לוקחים ויטמינים ומינרלים, מתי מתחילים, מה אני עושה עם כל מה שנתנו לי לקחת אחרי הניתוח? מה זה תרופה? מה זה תוסף? מה זה ויטמינים?
אלו השאלות הכי נפוצות שאני שומעת מכם כשאתם פונים ופונות אלי אחרי הניתוח.

קראו עוד »

Pin It on Pinterest

Share This

כל המידע שלנו...
בשבילכם!

נשמח לצרף אתכם למשפחת בריאמקס.

הירשמו כאן כדי לקבל עדכונים והטבות, קופונים למוצרים חדשים, מבצעים מיוחדים, פרסומים חדשים בגלריית המומחים ובמרכז המידע ועוד ועוד…

דילוג לתוכן