אילנה ניקיפורובה

  • דיאטנית קלינית בריאטרית  (B.Sc, RD) 
  • מומחית בתחום בריאטריה (קיצורי קיבה)
  • גסטרואנטרולוגיה (מחלות במערכת העיכול)
  • ירידה במשקל ואכילה רגשית

במהלך 10 השנים האחרונות אני עובדת בבית חולים "אסותא" ברמת החייל כדיאטנית במרכז הבריאטרי של בית החולים ודיאטנית במחלקה הכירורגית. 

במהלך השנתיים האחרונות אני עוסקת כדיאטנית ראשית בבית חולים "מירב".

במהלך 10 השנים האחרונות אני מלווה מטופלים, אשר עברו ניתוח בריאטרי (קיצור קיבה) בכל שלבי הניתוח (החל מהכנה לניתוח כולל ליווי לטווח ארוך לאחר הניתוח).

במהלך 6 השנים האחרונות אני מנהלת קליניקה פרטית, ומלווה בה מטופלים.

לאורך כל שנות עיסוקיי בתחום הבריאטריה, בדגש על ליווי מטופלים, היה עיסוק רב סביב האכילה הרגשית, משום שניתוח לא פותר בעיה מסוג זה.

ניתוח מפחית תיאבון פיזיולוגי, אך לא מפחית רעב רגשי, וזו אחת הסיבות לעלייה במשקל לאחר הניתוח. אכילה במצב רגשי אשר לא מבוקר ולא הכרחי כשהגוף כלל  לא רעב.

בליווי המטופלים לפני הניתוח ואחריו אני משלבת בניית תפריט מאוזן, שמספק מענה לירידה תקינה ומאוזנת במשקל.

אני ממליצה למטופליי על נטילת ויטמינים לפי צורך.

אני מעודדת את מטופליי לפעילות ספורטיבית ומספקת להם ליווי רגשי, אשר מאפשר להם לשמור על מצב רגשי מאוזן לאורך החיים וכך לשמור על אכילה מאוזנת ללא מעורבות של אכילה רגשית.

בליווי האישי אני משלבת שלוש רמות הנדרשות לירידה במשקל באופן תקין, מאוזן ויציב לאורך השנים: ברמה שכלית (IQ), רגשית (EQ) ופיזית (VQ).

שאלות שהופנו אל אילנה ניקיפורובה

במהלך חודש לאחר הניתוח מתרחשת התקדמות הדרגתית במרקמי המזון. המטופלים מקבלים מדיאטנית בבית החולים יעוץ פרטני וטבלת הנחיות מפורטת לכל שלב.

השלב הראשון שנקרא "שתייה צלולה", לרוב נמשך יומיים, שלב זה כולל נוזלים צלולים כמו מים, מרק צח ותה. במהלך חמשת הימים הבאים יש לספק לגוף כלכלה נוזלית אשר כוללת מוצרי חלב ללא חתיכות פרי. במהלך השבועיים הבאים יש להתקדם לאכול מאכלים במרקם דייסתי –  מזון טחון אשר יכול לכלול גרברים, גבינות רכות, פירה וכו'. בשלב הבא עוברים לכלכלה רכה, שכוללת מזון כמו קציצת בשר ברוטב, דג, ביצה, ירקות מבושלים וקרקרים. שלב זה נמשך כשבועיים, לאחר כחודש המטופלים יכולים להתחיל לחזור לאכילה רגילה אשר מכילה גם ירקות, פירות טריים, אגוזים וקטניות הכל במתינות ובהתאמה לצרכים האישיים.

ישנה חשיבות רבה למעקב של דיאטנית בריאטרית לאחר הניתוח ועבודה על הרגלי האכילה. חשוב מאוד להכיר את הרגלי האכילה הדרושים לצורך הצלחת התהליך לאורך זמן. מהם המקרים בהם ניתוח לא יעזור… סדר הארוחות לאורך היום חשוב מאוד, הימנעות מנשנושים ומשתייה מתוקה, אכילת מזון מזין ולעיסה טובה, אכילה איטית וביצוע פעילות ספורטיבית. 

בנוסף לתפריט יש צורך לעבוד על איזון רגשי על מנת להימנע מאכילה רגשית. ניתוח מפחית תיאבון פיזיולוגי, אך לא משפר אכילה רגשית שעלולה להוביל לעלייה במשקל בשנים שלאחר הניתוח.

ירידה במשקל לאחר ניתוח בריאטרי לא מתרחשת במיידי ולאורך כל הדרך ישנן עצירות במשקל. תהליך זה מצריך סבלנות לצורך ירידה מאוזנת. אני תמיד מרגיעה את המטופלים שלי, ואומרת שעצירה במשקל משמעה ירידה יפה בקרוב. עצירה יכולה להיות בין שבוע לשלושה שבועות, ומומלץ לא לצמצם תפריט בתקופה זו, מאחר שהדבר עלול לפגוע בתהליך הירידה גם בעתיד. 

נוסף לכך, כאשר ישנה עצירה בירידה במשקל, הגוף ממשיך לעבור שינוי ובדרך כלל ממשיך לצמצם היקפים. באמצעות השינוי בהיקפים אנו עדים לתהליך שממשיך להתקיים.

  1. לשלב בתפריט פחות מאכלים כמו קטניות וירקות מצליבים כמו כרוב, כרובית, ברוקולי וצנון.
  2. להימנע מכמויות גדולות של ירקות ופירות טריים בתפריט בשלבים הראשונים.
  3. להפחית במאכלים שמנים.
  4. לשתות יותר מים וחליטות צמחים ולהימנע משתייה מתוקה ומוגזת.
  5. מומלץ להשתמש בתוספי תזונה כמו פרוביוטיקה, אנזימי עיכול וכדורי פחם.

ההמלצה הגורפת אחרי כל ניתוח בריאטרי (קיצור קיבה) הינה ליטול ויטמינים לאורך כל החיים.

ההנחיות משתנות מעט בין הניתוחים השונים. למשל בניתוחי טבעת ושרוול ההנחיה היא ליטול תוספים למשך כל החיים, אשר כוללים מולטי ויטמין, סידן ציטראט, וויטמין D גם אם בדיקות הדם תקינות.

ישנם ניתוחים מגבילי נפח אשר גורמים לאי ספיגה של הויטמינים והמינרלים עקב השינויים באזור המעי הדק. לכן, קיימת חשיבות רבה יותר לנושא הוויטמינים, שכן המעי הדק אחראי לספיגה של חלק מהוויטמינים הנחוצים לגוף. 

בדרך כלל בניתוחים אשר גורמים לתת ספיגה ישנה הנחיה לתוספת של ויטמין B12 ולהעלאת המינון של התוסף מולטי ויטמין בנוסף לרשימה הקודמת.

ישנה חשיבות למעקב בדיקות דם לאחר ניתוח בתדירות של פעם בשלושה חודשים במהלך השנה הראשונה אחרי הניתוח, כל חצי שנה במהלך השנה השנייה, ובמידה שהבדיקות יהיו תקינות באופן רציף ניתן לעבור לבדיקות של פעם בשנה.

תוצאות בדיקות דם לא תקינות בדגש על מינרלים וויטמינים עלולות להוביל לנזק פיזיולוגי בלתי הפיך, ומכאן חשיבות המעקב.

ישנה חשיבות רבה למעקב דיאטנית בריאטרית לאחר הניתוח. ישנו מעקב בשבועות ובחודשים הראשונים אשר מטרתם מניעת סיבוכים תזונתיים, למידת תהליך תזונה חדשה שכוללת צריכת מזונות מוצקים, אימוץ אופן אכילה מיוחד שיתאים לגודל ולצורת הקיבה החדשה, יצירת תפריט מאוזן שיכלול את כל המרכיבים במינונים הנכונים על מנת לספק ירידה תקינה במשקל תוך שמירה על בריאות פיזית והתאמת תוספי תזונה לפי הצורך.

מעקב לטווח הארוך כולל מעקב בדיקות דם ושינוי תוספים בהתאם, הכרת הרגלי האכילה והאכילה רגשית וטיפול לפי צורך אישי. 

עבודה על אכילה רגשית בעיניי היא המפתח להצלחת הניתוח: שמירה על ההישגים, איזון המצב הרגשי, מניעת לחצים בגוף והפחתת סטרס בחיים כדי להימנע מאכילה רגשית.

שאל/י את אילנה ניקיפורובה שאלה